Şimşek: "Referandum ekonomiyi etkilemez" Uuuye
Şimşek: "Referandum ekonomiyi etkilemez" Uuuye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Şimşek: "Referandum ekonomiyi etkilemez"

YazarMesaj
Brq
Geyikciyiz Forum - Üye
Geyikciyiz Forum - Üye
Brq

Rep : 5009
Rep Gücü : 1021777
Uyari Seviyesi : Uyari 1
Doğum tarihi : 25/08/94
İş/Hobiler : ρнσтσѕнσρ¢υ
Lakap : s¡lν∃r¢ΦlΤ¥©

Cüzdan
Altin Altin: 0
Para Para: 0
Şimşek: "Referandum ekonomiyi etkilemez" Empty
MesajKonu: Şimşek: "Referandum ekonomiyi etkilemez"   Şimşek: "Referandum ekonomiyi etkilemez" Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 11:05 pm

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, olası bir referandumun gerek ekonomik, gerekse siyasi istikrarı zedeleyeceği kanısında olmadığını belirtirken, "Türkiye'nin demokratikleşmesi ekonomik kalkınması kadar önemli, belki daha önemlidir" dedi.

Bakan Şimşek, Maliye Bakanlığı'nda "Elektronik Fatura Projesi"nin kamuoyuna tanıtımı için düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, "Türkiye haziran'da bir referanduma gidecek olursa, bu ekonomiyi nasıl etkiler?" şeklindeki sorusu üzerine Bakan Şimşek, referandumun çok maliyetli bir süreç olmadığını, bu anlamda bir sıkıntı olmayacağını söyledi.

Fakat ortam ekonomik istikrarı etkileyecek bir nitelik kazanırsa ekonomide olumsuz bir etkisi olabileceğini ifade eden Maliye Bakanı, şöyle konuştu:

"Ama şunu açık bir şekilde ifade edeyim. Türkiye'nin temelleri sağlam. Şu anda güçlü bir hükümet var, siyasi istikrar var. Dolayısıyla olası bir referandumun gerek ekonomik, gerek siyasi istikrarı zedeleyeceği kanısında değilim. Türkiye'nin demokratikleşmesi ekonomik kalkınması kadar önemli, belki daha önemlidir. Çünkü aslında sürdürülebilir bir kalkınma için, kalıcı kazanımlar için, temel hak ve özgürlüklerin de geliştirilmesi lazım.

Demokrasinin ekonomik kalkınmayla atbaşı götürülmesi gerekiyor. Dolayısıyla ben referandumun ekonomimiz üzerinde, bütçemiz üzerinde kalıcı bir etki yaratabileceğini tahmin etmiyorum."

Son 1-2 aya bakıldığı zaman bütçe uygulamaları performansının son derece iyi olduğunun görüleceğini kaydeden Şimşek, geçen yılın da iyi bir performansla kapatıldığını, dolayısıyla bunun da bu yıl için de güçlü bir baz oluşturduğunu söyledi.

Şimşek, "Eğer dünyada ve Türkiye'de çok büyük bir şok yaşanmazsa ki bu son derece düşük bir olasılık, ben bütçe performansının bütçede öngörülenden daha iyi olma ihtimalini yüksek görüyorum" dedi.
https://geyikciyiz.yetkinforum.com

Şimşek: "Referandum ekonomiyi etkilemez"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TEASER DU SON "PARISIN TURK RAPCILERI" EXTRAIT DE L'ALBUM "EFSANE" DE MASTER TURC
» Percy Jackson ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı Fragman ve Konusu
» PAKOS,BLAZTEUR,JUMO0O,BOZO,K-WINTON "CHACUN SA MANIERE"
» PAKOS FEAT BOZO,KILY,JUMO0O "Suis La Cadance"
» Sürgün Mağrası Heuk-Yong Bir Efsanenin Günlüğü Görevi "Resimli Anlatım"