Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Uuuye
Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Uuuye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir?

YazarMesaj
123bayro
Geyikciyiz Forum - Süper Mod
Geyikciyiz Forum - Süper Mod
123bayro

Rep : 5
Rep Gücü : 406
Uyari Seviyesi : Uyari 1

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Empty
MesajKonu: Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir?   Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Icon_minitimePtsi Şub. 15, 2010 2:08 pm

Fotoğraflarımızda arkaplan olarak kullanmak için ya da saklamak istediğiniz bir nesnenin önüne duvar örmek için buzlu cam efektinin nasıl yapıldığını öğrenmekte fayda var.

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Cam

İlk önce örneğimizi pekiştirmek adına hızlıca efektimizi uygulayalım bilgisayarımız çok yorulmasın, 400 e 400 piksellik yeni bir çalışma sayfası açıyoruz.

Adım 1) Açtığımız boş sayfaya Filter menüsünden Render -> Clouds efektini uyguluyoruz.

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Cam1

Adım 2) Yine Filter -> Render menüsünden bu sefer Difference Clouds efektini 2 defa uyguluyoruz.

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Cam2

Adım 3) Son olarak Filter -> Disstort menüsünden Glass efektine tıklıyoruz ve Distortion: 15 |Smoothness: 3 değerlerini giriyoruz. Texture seçeneğinden de Blocks olanı seçiyoruz.

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Glass

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Cam3

Sonuç olarak karşımızda buzlu bir cam efekti çıkıyor:

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Cam4

Hemen bu layer’ı kopyalıyoruz ve buna biraz renk verelim, Image -> Adjustments -> Hue & Saturation penceresini açıyoruz, açılan pencerenin sağ alt kısımında Colorize diye bir seçenek var onu tıklıyoruz ve cam rengini istediğimiz gibi ayarlıyoruz. Ben renk kodu vermiyorum ki renk tonlarını siz seçin. Ardından cam karolarının aralarını silelim ki arkadaki gri buzlu cam efektimiz çıksın böylelikle biraz daha sonuç elde etmiş olacağız.

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir? Cam5

Photoshop'da Buzlu Cam nasil yapilir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forum Rütbeleri Nasıl Yapılır {Resimli Anlatım yapar mısnız]
» Bedensel İseniz Nasıl Kasmalı Nasıl Geliştirmeli
» nasıl kıyarsın...
» Bir Kadın Nasıl Gider...
» Torrent Nedir NASIL kULLANILIR !!