Erdoğan'dan doğalgaza zammına açıklık Uuuye
Erdoğan'dan doğalgaza zammına açıklık Uuuye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Erdoğan'dan doğalgaza zammına açıklık

YazarMesaj
uAcimboM
Geyikciyiz Forum - Süper Mod
Geyikciyiz Forum - Süper Mod
uAcimboM

Rep : 0
Rep Gücü : 2420
Uyari Seviyesi : Uyari 1

Erdoğan'dan doğalgaza zammına açıklık Empty
MesajKonu: Erdoğan'dan doğalgaza zammına açıklık   Erdoğan'dan doğalgaza zammına açıklık Icon_minitimePaz Ocak 31, 2010 12:20 pm

''Eğer bir zam yapılacaksa bunu çıkıp ben söyleyeceğim''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şubat ayında doğalgaza zam yapılacağı haberlerini yalanlayarak, "Bunlar hükümetimize yönelik provokatif haberlerdir." dedi.

Başbakan Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'la düzenlediği ortak basın toplantısında, basın mensuplarının gündeme yönelik sorularını cevapladı.

ZAM YAPILACAKSA BEN AÇIKLARIM
Erdoğan, bir basın mensubunun 'Bugün Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı ile görüştünüz. Şubat ayında doğalgaza bir zam öngörülüyor mu?' yönündeki sorusuna, şu anda bir zam öngürülmediğini ve doğalgaza zam yapılacağı zaman kendisinin açıklayacağını ifade etti. Erdoğan, doğalgazla ilgili bir zam gündeme gelecekse bunun sebebinin uluslararası dünyada doğalgaz fiyatları artmasından kaynaklanacağını belirterek, şunları söyledi: "Bunun tamamını sübvanse etmek bütçemize çok ciddi olumsuz etkileri olacaktır. Buna biz bir yere kadar katlanıyoruz. Nitekim 1 Mayıs'tan şu ana kadar da hep katlandık, yine katlanıyoruz. Şu anda da yine katlanmaya devam edeceğiz. Gazetelerde yer alan zam haberlerinin hiçbirisi doğru değildir. Eğer Başbakan bu konuyla ilgili bir açıklama yaparsa, yaptığı gün bu doğrudur. Diğer haberlerin hepsi yalandır. Kim bu haberi uyduruyorsa, kim veriyorsa hepsi yalandır. Şu ana kadar da yazanlar bunu yalan haber olarak yapmışlardır. Hükümetimize yönelik bunlar provokatif haberlerdir. Bunu özellikle burada hatırlatmak istiyorum. Şu anda gündemizde böyle bir şey yok. Eğer zam yapılacaksa yapacağımız zaman bunu artık bakanım da açıklamayacak, ben açıklayacağım. Bunu açıkça söyleyeyim."

Erdoğan ile Borisov, basın toplantısının başında iki ülke arasında Enerji Alanında Kapsamlı İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı imzaladı.

Erdoğan'dan doğalgaza zammına açıklık
1 sayfadaki 1 sayfası