Bu virüsle 17 yıldır baş edemiyor Uuuye
Bu virüsle 17 yıldır baş edemiyor Uuuye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bu virüsle 17 yıldır baş edemiyor

YazarMesaj
ScaRFaCe*
Geyikciyiz Forum - Üye
Geyikciyiz Forum - Üye
ScaRFaCe*

Rep : 7
Rep Gücü : 241
Uyari Seviyesi : Banli

Bu virüsle 17 yıldır baş edemiyor Empty
MesajKonu: Bu virüsle 17 yıldır baş edemiyor   Bu virüsle 17 yıldır baş edemiyor Icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 3:46 pm

Microsoft, son güvenlik güncellemesinde 17 yıllık bir bilgisayar virüsünün yarattığı açığı yamayacak.
Amerikalı yazılım devi Microsoft, son güvenlik güncellemesinde 17 yıllık bir bilgisayar virüsünün yarattığı açığı yamayacak. Windows işletim sistemi için Şubat güncellemesinde yayınlanacak yama, DOS işletim sistemi zamanından kalma güvenlik açığını gidermiş olacak.

İlk olarak Windows NT 3.1 işletim sisteminde ortaya çıkan güvenlik zaafiyeti, Windows'un her yeni versiyonu çıktığında devam ederek geldi.

Microsoft'un aylık güvenlik güncellemesinde, ayrıca Windows işletim sisteminde 5'i "kritik" olarak değerlendirilen 25 güvenlik açığı kapatılacak.

Eski dönemlerden kalma bilgisayar virüsü, geçen ay Google güvenlik araştırmacısı Tavis Ormandy tarafından keşfedilmiş ve Windows işletim sisteminin yeni sürümlerinin, çok eski programları çalıştırabilmesi için kullanılan yardımcı bir yazılıma bulaştığı anlaşılmıştı.

Ormandy, güvenlik açığının Windows XP, Windows Server 2003 ve 2008 ile Windows Vista ve Windows 7'de bulunduğunu tespit etmişti.

Bu virüsle 17 yıldır baş edemiyor
1 sayfadaki 1 sayfası